top of page

XII Turniej szachowy o puchar Dyrektora Gaudium et Studium

"Szachy to mój żywioł. Nauka szachów to moja pasja. Uczę się ich całe życie. Szachy uczą życia. Uczą, jak walczyć, jak iść na kompromis, jak się wycofać, by potem ruszyć do ataku.
To królewska gra." (Frank Marshall)


11 marca w naszej szkole odbył się XII Turniej Szachowy Gaudium et Studium. Wzięło w nim udział 77 zawodników. Turniej rozegrany został w czterech grupach wiekowych. Rozegrano 7 rund z tempem 15 min na partię dla zawodnika.


Wyniki

W grupie A (do klasy III SP) zwyciężył Kacper Kilarski z MDK Wągrowiec, Wojciech Zyskowski zajął 4 miejsce i był najlepszy z uczniów Gaudium et Studium, wśród dziewcząt najlepszą zawodniczką Gaudium et Studium była Urszula Urbanowicz.

W grupie B (klasy od IV do VI) zwyciężył Samuel Nowak z Korony Zakrzewo, Mikołaj Soroko zajął 6 miejsce i był najlepszy z uczniów Gaudium et Studium, wśród dziewcząt najlepszą zawodniczką GeS okazała się Marta Brodecka.

W grupie C (dla uczniów klas VII i VIII SP i liceum) zwyciężył Stanisław Broszkiewicz z AZS PP Poznań, Eryk Kordek zajął 3 miejsce i był najlepszy z Gaudium et Studium, wśród dziewcząt najlepszą zawodniczką GeS była Joanna Hyży.

W grupie dorosłych zwyciężył Marcin Woźniak z Szachownicy Rzeszów.

Gra przebiegała w sportowej atmosferze. Turniej sędziowali Hanna i Marcin Zboroń i sędzia główny Marek Zboroń.


Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez Dyrektora Szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki. Czas spędzony nad szachownicą po raz kolejny utwierdził nas w przekonaniu, że epitet „królewski” należy się każdemu z nas!
51 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page